Menu

mixer baner

Wystawcy

View the embedded image gallery online at:
http://jarmark.lodzkie.pl/wystawcy-2017#sigFreeId4a0b0ba1e9

Gmina Aleksandrów Łódzki

Stawiamy na rękodzieło lokalnych twórców. Najmłodszych zaprosimy na warsztaty plastyczne, gdzie samodzielnie będą mogli wykonać różne ozdoby. Z nieco starszymi porozmawiamy o najbliższych imprezach planowanych w naszej gminie: Summer Dying Loud – jedna z największych i najgłośniejszych imprez rockowo-metalowych w regionie oraz Festiwal Sztuk Różnych, który jest świętem rozmaitej twórczości.


Gmina Andrespol

Nasze Koła Gospodyń Wiejskich znane są z tego, iż znakomicie gotują. Własnoręcznie robione produkty zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Na stoisku skosztujecie pierogów z różnorodnym nadzieniem, wyśmienite ciasta, smalec domowej roboty i wiele innych. Polecamy  potrawę o nazwie „dziad kapuściany”, czy też masło chrzanowe, posiadające  certyfikat produktu regionalnego. Członkinie kół chętnie z Wami  porozmawiają i zainteresowanym uchylają rąbka tajemnicy dotyczących przepisów.


Gmina Bolimów

Na Mixerze zaaranżujemy pracownię garncarską z Bolimowa, w której odbędą się warsztaty garncarskie oraz lekcje podczas których poznacie historię bolimowskiego garncarstwa i z pomocą naszego garncarza wykonacie własne naczynie.

Zaprezentujemy Bolimowskie kwiaty bibułkowe i kompozycje kwiatów wykonanych w Gminnym Ośrodku Kultury w Bolimowie. Na stoisku poprowadzimy warsztaty wykonywania kwiatów bibułkowych.


Gmina Brójce

Na naszym stoisku skosztujecie tradycyjnego, regionalnego jedzenia oraz zobaczycie naszą  twórczość ludowa, papieroplastykę i rękodzieło artystyczne.  Dostępne będą materiały promocyjne dot. Gminy Brójce. Stoisku towarzyszyć będą występy artystyczne trzech naszych Amatorskich Zespołów Śpiewaczych: "Bukowianki", "Leśnianki" i "Stefanów".


Gmina Chąśno

Na stoisku z rzemiosłem artystycznym prezentowane będą wyroby twórczyń ludowych: Hafciarki Pani Agnieszki Zabost oraz Wandy Teleman z Goleńska, twórczynie będą prowadzić warsztaty wyszywania koralikami, oraz haftowania. Na stoisku gastronomicznym odbywać się będzie prezentacja potraw regionalnych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich, które przygotują : biały barszcz, pierogi z kapustą oraz ciasta, robione według starych  przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie.


Gmina Dmosin

Zapraszamy na prezentację i degustację przetworów z owoców z własnego gospodarstwa oraz miodu, pokaz żywych pszczół, a także  degustację soków oferowanych przez Tłocznię soków „VERO” . Spróbujecie również potraw i ciast tradycyjnych.


Gmina Gomunice

Degustacja miodów będzie główną atrakcją Gminy Gomunice, u Nas zobaczycie żywe pszczoły. Dowiecie się również o właściwościach oraz korzyściach płynących ze spożywania miodu.


Gmina i Miasto Szadek

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Szadku od 72 lat zachwyca smakiem tradycyjnych wyrobów wędliniarskich i garmażeryjnych. Niepowtarzalny smak tych wyrobów znajduje uznanie nie tylko konsumentów, ale jest również powodem ich systematycznego od kilku lat nominowania  i nagradzania tytułem „POLSKI PRODUCENT ŻYWNOŚCI”, ORŁA AGROBIZNESU. Zapraszamy na nasze stoisko!


Gmina Inowłódz

Zapraszamy na żywą lekcję historii w Kasztelanii Inowłodzkiej, zamku Kazimierza Wielkiego, gdzie ujrzycie rzemiosło rodem sprzed 600 lat: kowalstwo, jubilerstwo, tkactwo i rymarstwo. Animatorem naszym będzie lokalna galeria sztuki Galeria Atelier Luteraccy-  zobaczcie prezentowane przez nich rzeźby, grafiki czy instalacje przestrzenne.


Gmina Kiernozia

U Kiernozi produkty regionalne zaprezentują Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, a Zespół Pieśni Ludowej "KIERNOZIANIE" umili muzycznie czas tradycyjnymi utworami lokalnymi.


Gmina Kleszczów

Jesteś sportowcem lub miłośnikiem aktywności fizycznej? Potrzebujesz odnowy biologicznej? Zapraszamy Cię wraz  z rodziną do  Parku Zdrowia i Rozrywki „SOLPARK KLESZCZÓW” Sp. z o.o. Na naszym stoisku poznacie ofertę rekreacyjną i biznesową najbogatszej gminy w Polsce! Czym jest SOLPARK KLESZCZÓW? To obiekt sportowo-rekreacyjno-konferencyjny , będący największą inwestycją zrealizowaną przez naszą Gminę.


Gmina Klonowa

Panie z Koła Rękodzielniczego zaprezentują  swoje prace –własnoręcznie wykonane serwetki i inne  ozdoby. Dodatkowo zapraszamy do zapoznania się z ofertą turystyczną Klonowej.


Gmina Koluszki

Skosztujcie naszego pysznego wiejskiego chleba! Koluszki będą promowane wyrobami kulinarnymi Piekarni „Olszyńscy”. Przy naszym stoisku zobaczycie występy zespołu “Gałkowianie” oraz zespołu seniora “ Złota jesień”.


Gmina Konstantynów Łódzki

Konstantynów wspiera niepełnosprawnych! Zaprezentujemy twórczość uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej i Ośrodka Integracji. Wszystkie wyroby, które Wam pokażemy powstały podczas zajęć terapeutycznych.


Gmina Lubochnia

Wiecie jak się robi masło? Zobaczcie pokaz ubijania masła zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Luboszewy. Nie zabraknie również innych smakołyków. Zapraszamy!


Gmina Lututów

Gminny Ośrodek w Lututowie zaprezentuje ludowe rękodzieło. Każdy z naszych gości  zobaczy dzieła lokalnych twórców w postaci rzeźb, płaskorzeźb, wycinanek, haftu, koronki, pisanek, zdobnictwa, masek, ikon. Zapraszamy również na warsztaty wycinanki ludowej dla dzieci i młodzieży.


Gmina Maków

Wszyscy uczestnicy Mixera są zaproszeni na poczęstunek do Makowa! Pokażemy nasze regionalne dóbr tj. decoupage oraz dynie ozdobne, które jak co roku przyciągają tłumy gości.


Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki

Mamy dla Was niesamowitą propozycję na weekend: Tomaszowska Okrąglica, czyli  Skansen Rzeki Pilicy, Groty Nagórzyckie i  Rezerwat „Niebieskie Źródła”. Miłośnikom sportu zaprezentujemy nowy obiekt sportowy - Arenę Lodową w Tomaszowie Mazowieckim. Mamy się czym pochwalić: W 2020 roku Tomaszów Mazowiecki będzie gospodarzem Mistrzostw Świata Juniorów w 2020 roku!


Gmina Nieborów

Mamy dla Was idealną ofertę na weekend. Przyjdźcie do nas i poznajcie Zespół Pałacowo-Parkowy w Nieborowie i Arkadii, Muzeum Motoryzacji – „Stacja Nieborów" i Zagrodę Bednarza w Bednarach. U nas dowiecie się, gdzie będziecie mogli smacznie zjeść i spędzić noc w okolicach Nieborowa. Naszą Gminę reprezentować będą :

  • Dominik Kubel z Pozaszkolnymi Formami edukacji artystycznej - warsztaty rękodzieła ludowego,
  • Beata Rokicka z kwiatami ludowymi wykonanymi z bibuły,
  • Gospodarstwa agroturystyczne Stajnia u Kowala, Ranczo u Noego - oferujące naukę jazdy konnej, wczasy w siodle, imprezy integracyjne, kuligi i wyprawy po Puszczy Bolimowskiej.

Gmina Opoczno

Region opoczyński słynie z rękodzieła, które z przyjemnością pokażą Wam twórczynie ludowe z  Gminy Opoczno Będziecie mogli wziąć udział w pokazach  – warsztatach bibułki, wycinanki i haftu. Pokażemy Wam najbardziej charakterystyczne wzory regionu, przekazywane z pokolenia na pokolenie.  W międzyczasie zasmakujecie chleba opoczyńskiego ze smalcem. Nie sposób nie wspomnieć o ofercie Muzeum Regionalnego w Opocznie, z jego publikacjami i płytami z nagraniami muzykantów ludowych regionu opoczyńskiego oraz elementami stroju regionalnego i tkanin.


Gmina Osjaków

Znakiem rozpoznawczym Gminy Osjaków jest chrzan. Będzie on główną atrakcją stoiska. Zapraszamy do degustacji tradycyjnej zupy chrzanowej oraz pierogów z kaszą gryczaną i wątróbką podawanych z sosem chrzanowym. Zaprezentujemy także wyroby rękodzielnicze mieszkańców naszej gminy w postaci maskotek robionych na szydełku i kolorowych poduszek. Uczestnicy imprezy będą mieli okazję lepiej poznać walory Gminy Osjaków,  zapoznając się z przygotowanymi materiałami promocyjnymi.


Gmina Pątnów

Gmina Pątnów ma wspaniałe położenie geograficzne - na terenie Załęczański Park Krajobrazowy oraz obszaru NATURA 2000. Chcemy  zaprosić mieszkańców woj. łódzkiego oraz turystów poszukujących ciszy i spokoju, jak również aktywności na świeżym powietrzu do przyjazdu w nasze okolice. Znajdziecie u Nas  informacje o spływach kajakowych, jeździe konnej, a przede wszystkim ścieżkach rowerowych. Wraz ze Stowarzyszeniem KRAS oraz Rowerowym Wieluniem będziemy promować  organizowaną corocznie Rowerową Jazdę na Orientację (RJnO), pokażemy  film z Mistrzostw Polski w 2017 w RJnO i zachęcimy Was  do udziału w Biegu na Orientację, który od ćwierćwiecza organizowany jest w Załęczu Małym.


Gmina Poddębice

Gmina Poddębice znana jest z bardzo atrakcyjnej oferty turystycznej oraz wypoczynkowej dla mieszkańców Województwa Łódzkiego oraz innych rejonów Polski. Co możecie odwiedzić w Poddębicach i okolicy? m.in. baseny termalne, Ogród Zmysłów, Pałac – Dom Pracy Twórczej, Pijalnia Wód Termalnych, Centrum Turystyki i Rekreacji, Zoo Safari. Po szczegóły zapraszamy do Naszego stoiska.


Gmina Poświętne

Gmina Poświętne zaprezentuje piękne stroje i rękodzieła ludowe. Koła Gospodyń Wiejskich przygotują degustację przysmaków regionalnych np. chleba wiejskiego ze smalcem, pierogów, drożdżówki itp. Będziecie mogli obejrzeć galerię zdjęć przedstawiającą walory krajobrazowe i turystyczne naszej okolicy. Wrócimy pamięcią do czasów, kiedy powstawały w naszym regionie najpopularniejsze polskie filmy poprzez przybliżenie historii związanych z miejscami i obiektami  w których zostały nagrane sceny filmowe np. „Jak rozpętałem II wojnę światową” czy „Czterej pancerni i pies”. Zaprezentujemy film promujący gminę, który dla wielu uczestników może być pierwszą wycieczką po naszej gminie.


Gmina Świnice Warckie

Gminę Świnice Warckie stawia na twórców regionalnych – Pan Julian Kacprzak przedstawi swoje rzeźby wykonane w drewnie, Pani Regina Zygmunt zaprezentuje wystawę prac ręcznie malowanych na szkle natomiast Pani Magdalena Lewandowska przedstawi wyroby ceramiczne.


Gmina Ujazd

Na stoisku zaprezentują się panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bronisławowa i Łomin, które zaprezentują potrawy na bazie jednego z wybranych warzyw sezonowych. W tym roku będzie to dynia. Zapraszamy.


Gmina Uniejów

Uniejów jest doskonałym przykładem połączenia bogactwa przyrody, leczniczych właściwości wody termalnej oraz ciągle żywej historii. Uniejów to kapsuła zdrowia i witalności, oferujemy wiele możliwości aktywnej rekreacji, sportu i turystyki. To idealne miejsce do naładowania sił do pracy. Przez cały rok do dyspozycji turystów oddany jest kompleks basenów termalnych, skansen Zagroda Młynarska oraz uniejowski Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich. W sezonie letnim do Uniejowa warto zajrzeć ze względu na bardzo różnorodną ofertę imprez kulturalnych.

Podczas tegorocznego MIXERA w charakterystycznym, niebieskim namiocie dowiecie się wszystkiego na temat uniejowskiej solanki i jej leczniczych właściwości. Podczas MIXERA będzie można spróbować ogórków ukiszonych na wodzie termalnej oraz uniejowskich miodów.


Gmina Widawa

Grupa Widawianie będzie przebrana w tradycyjne stroje ludowe i zaśpiewa lokalne przyśpiewki, będą także częstować swoimi wyrobami. Lokalny pszczelarz zaprezentuje swoje wyroby i również, częstował uczestników Mixera. Nasz sadownik wystawi kosze z jabłkami do konsumpcji. Grupa ŚDS zaprezentuje prace swoich podopiecznych. Tak samo Gminny Ośrodek Kultury w Widawie, dodatkowo pokażemy jakie rzeczy wykonujemy podczas różnego rodzaju imprez i świąt (Święta Bożego Narodzenia, Zjazdu Motylowego itd).


Gmina Wolbórz

Koło Gospodyń Wiejskich w Młoszowie przygotuje  min: ciasta, ciasteczka, placuszki z cukini na słodko i na ostro, żurek z jajkiem, pierogi z mięsem i kapustą, chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz sałatki. Smacznego!


Gmina Zduńska Wola

Na stoisku pokażemy wybory firmy P.P.H. Klimeko, producenta nabiału, wytwarzanego w tradycyjny sposób, bez sztucznych dodatków . Firma jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród, w tym m.in. ŁÓDZKI TYGIELEK. PERŁA - najlepszy polski produkt regionalny 2016 r. oraz jest laureatem konkursu „Wzorowa Firma”, objętego patronatem Marszałka województwa Łódzkiego. Na stoisku będą także prezentowane naturalne produkty z gospodarstwa sadowniczego.


Gmina Zgierz

Naszą gminę będzie reprezentowała piekarnia Naturex PPHU z Białej, oferującą na stoisku degustację przepysznego pieczywa, wypiekanego według tradycyjnej receptury w piecu ceglanym, opalanym drewnem liściastym. Na naszym stoisku można również skosztować miodu z Gospodarstwa Pasiecznego „Pszczeli Gaj” oraz podziwiać galanterię woskową wykonaną przez gospodarstwo. Kolejną atrakcją będzie ekspozycja rękodzieła artystycznego autorstwa pani Teresy Włodarek, której niepowtarzalne wyroby z włóczki ukazują wielki kunszt szydełkowania. Ponadto na stoisku zapoznacie się z ofertą turystyczną gminy Zgierz.


Gmina Żelechlinek

Na stoisku Gminy Żelechlinek odbędzie się prezentacja potraw i napojów regionalnych, w tym  wykonanych z dodatkiem miodu (możliwa również degustacja miodu). Przygotujemy  również wystawy fotograficzne: „Miodobranie w Żelechlinku”, „Pszczoły” oraz prezentacja uli.


Gmina Łask

Gminę Łask będzie reprezentowała Lokalna Grupa Działania "Dolina rzeki Grabi"- organizacja pozarządowa działająca na obszarze gmin: Buczek, Dłutów, Dobroń, Drużbice, Łask, Sędziejowice, Widawa, Wodzierady i Zelów. LGD realizuje swoje cele poprzez działania skierowane na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich. Jednym z nich jest rozwój turystyki przez questing. A co to są Questy? to nieoznakowane szlaki turystyczne, którymi można wędrować, korzystając z ulotek lub aplikacji na urządzenia mobilne w systemie iOS oraz Android. Aby przejść trasę wybranego questu należy wydrukować ulotkę ze strony: http://dolinagrabi.questing.pl/ lub pobrać bezpłatną aplikację na telefon, na której wskazane jest miejsce rozpoczęcia trasy, a na końcu naszej wyprawy czeka ukryty... skarb.


Gmina Kobiele Wielkie

Zapraszamy na warsztaty plastyczne, zdobnictwa papierowego i prezentację stroju ludowego. Będziemy również opowiadać o naszym słynnym krajanie – Władysławie Reymoncie, w 150 rocznicę jego urodzin.


Miasto Bełchatów

Planujemy na stoisku stworzyć instalację z jabłek i skrzynek drewnianych, połączonych z zabawą w układanie działań mnożenia. Chcemy poprzez zabawę nawiązać do myśli, kreacji, kreatywności, które pojawiają się,  jak w historii Isaaka Newtona, gdy jabłko spada mu na głowę.

Celem nadrzędnym jest promowanie jabłka jako symbolu związanego z Miastem Bełchatów oraz zaproszenie na FESTIWAL/SZTUKI/JABŁKA, który odbędzie się w Bełchatowie w dniach 6-9.X.2017r.


Miasto Piotrków Trybunalski

Zaprezentujemy ofertę turystyczną Piotrkowa Trybunalskiego, czyli Trakt Wielu Kultur, Piotrków Filmowy oraz Miasto Piwowarów. Zaprosimy również na trasy turystyczne Piotrkowa Trybunalskiego, m.in. trakty luterański, prawosławny, żydowski.


Miasto Brzeziny

Miasto Brzeziny będą reprezentować dwie instytucje: Centrum Promocji i Kultury w Brzezinach oraz Centrum Kultury Fizycznej w Brzezinach. Podczas Mixera promujemy  swoje działania, które wpisują się w tegoroczne hasło wydarzenia: „Łódzkie na weekend”. Obie instytucje oferują szereg wydarzeń dla mieszkańców miasta i regionu – CKF to przede wszystkim kryta pływalnia i wydarzenia sportowe, natomiast  CPiK zajmuje się działalnością kulturalną (organizacja koncertów, wystaw, spotkań autorskich itp.). Będą  zachęcać do udziału w wydarzeniach organizowanych przez np. Muzeum Regionalne w Brzezinach.


Miasto Kutno

Promujemy markę Kutno – miasto róż oraz największą imprezę w regionie,  czyli 43. Święto Róży, które w tym roku odbędzie się w dniach 8-10 września. Na naszym stoisku będzie można się spotkać z ubiegłoroczną Królową Róż, a także z Zespołem Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, występującym  w strojach regionalnych.


Miasto Łowicz

Dla odwiedzających przygotowane zostaną materiały informując  o atrakcjach turystycznych. Zaprezentujemy łowickie rękodzieła ludowego twórców ludowych: wycinankarstwo,  hafciarstwo , plastyka obrzędowa oraz firmy FOLKSTAR w nowoczesnym ujęciu design wzornictwa ludowego. Nie zabraknie degustacji potraw kuchni regionalnej przygotowanej przez KGW ze Strzelcewa, pokazu wypieku chleba i prezentacji lokalnych producentów z branży spożywczej. Na dzieci czekać będzie kącik do kolorowania wycinanek łowickich. Czas umilać będzie Kapela Ludowa.


Miasto Łódź

Prezentacja atrakcji i szlaków turystycznych Łodzi poprzez wydawnictwa promocyjne. W tym roku na wspólnym stoisku promować swoje działania będą spółki miejskie:

MPO - Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, chcąc wpłynąć na podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców, w prosty sposób przedstawi możliwości wykorzystania odpadów podlegających selektywnej zbiórce. Biorąc udział w „ścieżce ekologicznej” uczestnicy poznają zasady prawidłowej segregacji, a także  przetwarzania odpadów oraz odzysku.

Ogród Botaniczny - Łódzki ogród zaprezentuje bardzo ciekawe i oryginalne eksponaty botaniczne. Dzięki binokularowi będzie można odkryć fascynujący świat nasion. Podczas konkursów uczestnicy sprawdzą swoją wiedzę ze znajomości drzew, a wykorzystując jedynie zmysł dotyku będą poznawać świat roślin otaczających nas na co dzień.

ZWiK - Zakład Wodociągów i Kanalizacji poczęstuje spragnionych Łódzką Wodą Najlepszą, opowie o składzie mineralnym łódzkich źródeł głębinowych, a także o studniach jurajskich i kredowych oraz małżach strzegących jakości wody. Zainteresowani będą mogli kupić karafki i ręczniki z logo kampanii Łódzka Woda Najlepsza.


Miasto Radomsko

Przy stoisku odbędzie się promocja producentów mebli regionu radomszczańskiego w ramach projektu „RADOMSKO MEBLUJE” –ekspozycja mebli Firmy MEBLOMAX, konkurs plastyczny dla dzieci „Mój wymarzony pokój” , w którym nagrodą będzie bon na zakup mebli w firmowym sklepie MEBLOMAX w Łodzi.


Miasto Skierniewice

Tradycyjnie, jak co roku, Miasto Skierniewice będzie promować na Mixerze Regionalnym swoją największą imprezę – Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw, które w tym roku odbędzie się po raz czterdziesty. Jubileuszowa odsłona Święta to nie tylko najwięksi artyści, polscy i zagraniczni; to przede wszystkim setki tysięcy gości, którzy przez dwa dni przemierzają ukwiecone, mieniące się tysiącami barw ulice, uczestnicząc w wielkim festiwalu smaków, zapachów i dźwięków, które na długo pozostają w sercach.


Powiat Brzeziński

Powiat Brzeziński wraz z Leśnym Zakładem Doświadczalnym w Rogowie, Fundacją Kolei Wąskotorowych oraz Zalewem Batorówka przy którym działa Klub Morsa, zaprezentuje kompleksową ofertę turystyczną pn. „Ziemia Brzezińska pełna niespodzianek”.

Odbędzie się konkurs  łowienia rybek wędkami z magnesami i wydawanie dyplomów „Małego wędkarza”. Rozdane zostaną vouchery na przejazd koleją rogowską, kubki, widokówki z pieczątkami kolei.


Powiat Łęczycki

Łęczyckie promować będą twórcy i rękodzielnicy z obszaru Powiatu (rzeźba, malarstwo, świece kwiatowe, art. ozdobne - malowane na szkle). Ponadto odbędzie się degustacja i sprzedaż produktów tradycyjnych – miody, chleb Łęczycki, przysmak diabła Boruty i innych. Podczas prezentacji zaprosimy na  wydarzenia Ziemi Łęczyckiej, w tym Turniej Rycerski na zamku w Besiekierach (2-3 września), Igrzyska Gier Dawnych w Kwiatkówku (2-3 września), Łęczyca w Barwach Jesieni (16-17 września) oraz Hubertus Łęczycki (7 października).


Powiat Łowicki

Na stoisku powiatu Łowickiego odbędą się warsztaty z rękodzieła ludowego (haft lub wycinanka) prowadzone przez twórczynię ludową. Firma „Folkstar” zaprezentuje swoje produkty, natomiast panie z Koła Gospodyń Wiejskich Zaprezentują kuchnie regionalną.


Powiat Łódzki Wschodni

Powiat Łódzki wschodni to nie tylko ludzie, a także folklor , który kultywują. Podczas Mixera Regionalnego Łódzkie 2017 na stoisku skosztujecie tradycji zawartej w przepysznych potrawach i przysmakach przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Stefanów. Ponadto pokażemy  zdjęcia obrazujące najciekawsze miejsca w Powiecie, zachęcające do odwiedzenia naszego regionu, zgodnie z hasłem tegorocznego Mixera Regionalnego Łódzkie 2017- „Łódzkie na weekend”.


Powiat Opoczyński

Nasz powiat reprezentowany będzie przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotują smaczne wiejskie potrawy. Wszyscy zwiedzający, którzy odwiedzą nasze stoisko, będą mogli skosztować między innymi: kapusty z grochem, pierogów z kapustą i grzybami, chleba ze smalcem, racuchów oraz domowego ciasta. Na stoisku będzie również degustacja miodów z ekologicznej pasieki Państwa Brzozowiczów z Tomaszowa k. Żarnowa. Opoczyńskie słynie ze wspaniałych haftów i pięknych kolorowych strojów ludowych. Dzięki Paniom z Bielowic: Zofii Pacan i Mariannie Rzepce zobaczycie na żywo, jak powstają charakterystyczne dla opoczyńskiego hafty krzyżykowe i płaskie. Na stoisku opoczyńskim nie zabraknie rzeźb i ikon znanych rzeźbiarzy Wojciecha Grzędowskiego z Petrykóz oraz Andrzeja Oliwy z Opoczna.


Powiat Piotrkowski

W tym roku prezentacji ziemi piotrkowskiej dokonamy wspólnie z twórcami ludowymi z terenu powiatu piotrkowskiego – będą to wyroby ze sznurka oraz rękodzielnictwo, a znana poetka i pisarka Krystyna Wieczorek z Lubiaszowa zaprezentuje własną twórczość literacką.

Na stoisku promocyjnym powiatu odwiedzający będą mogli zapoznać się  z ofertą turystyczną, agroturystyczną i edukacyjną.


Powiat Radomszczański

Promocja Powiatu Radomszczańskiego odbędzie się poprzez wyeksponowanie jego walorów turystycznych, zwłaszcza   popularyzacji turystyki kajakowej (spływy Pilicą i Wartą). Elementem wystroju stoiska będzie kajak. Będziecie mogli obejrzeć filmy ukazujące możliwości aktywnego wypoczynku na terenie powiatu. Zobaczycie mini-wystawę zdjęć ukazujących piękne zakątki regionu.


Powiat Skierniewicki

Powiat Skierniewicki będzie gościł Okręgową Spółdzielnię Mleczarską z Głuchowa, która poprowadzi degustację swoich produktów mleczarskich. Będą również prezentowane dynie ozdobne.


Powiat Wieruszowski

Podczas Mixera przedstawimy produkt turystyczny Powiatu Wieruszowskiego pt. ,,Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem’’ oraz materiały promocyjne. Smakoszy zapraszamy na spróbowanie pierogów przygotowanych przez Koło Gospodyń z Mieleszyna.


Powiat Zduńskowolski

Spróbujcie naszych regionalnych specjałów - miodów, nektarów, brzoskwiń oraz wędlin!


Filharmonia Łódzka

Zapraszamy na stoisko Filharmonii Łódzkiej na Mixerze Regionalnym 2017. Zaprezentujemy Państwu repertuar na rozpoczynający się sezon artystyczny 2017/2018, podczas którego będziemy pracować pod kierunkiem nowego dyrektora artystycznego Pawła Przytockiego. Konkurs wiedzy o filharmonii  to okazja do wygrania biletów w cenie specjalnej na najatrakcyjniejsze koncerty. Zaprezentujemy także model organów, zbudowany przez profesjonalną firmę organmistrzowską; model ten mogą Państwo samodzielnie uruchomić i dzięki temu poznać zasadę działania organów, które rozbrzmiewają w Sali Koncertowej Filharmonii Łódzkiej. Zapraszamy – rozpocznijmy ten sezon razem!


Departament Polityki Regionalnej Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Jak połączyć 3 tajemne składniki, wykazać się zręcznością i kreatywnością a na dodatek sprawdzić i wzbogacić swoją wiedzę o funduszach unijnych? Specjalnie na Mixer stworzyliśmy pokój zagadek Escape Room i strefę „Zakończenia Wakacji z Funduszami Europejskimi”. W pokoju ukryto pełno przedmiotów i wskazówek związanych z Unią Europejską i projektami unijnymi. W czasie nie dłuższym niż 20 minut gracze muszą wydostać się z pokoju, gdzie czeka na nich nagroda – niespodzianka. Gwarantujemy mnóstwo emocji i wrażeń. Przy naszym stoisku będą też czekać konsultanci z Punktu Informacji Funduszy Europejskich, którzy odpowiedzą na Wasze pytania. Czekamy przy ul. Piotrkowskiej 125.


Turystyka w regionie: Departament Sportu i Turystyki UMWŁ, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego, Polska Izba Turystyki Oddział Łódzki

Brakuje pomysłu na weekendowe wypady do atrakcyjnych kulturowo miejscowości, aktywny wypoczynek, pobyt w urokliwych zakątkach regionu, czy rodzinne wycieczki? Na wspólnym stoisku Departamentu Sportu i Turystyki WŁ, Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego oraz Polskiej Izby Turystyki Oddział Łódzki szukaj inspiracji i materiałów, które pomogą zapoznać się z ofertą regionu. Gwarantujemy, iż istnienia niektórych atrakcji i perełek turystycznych w naszym regionie nie byliście Państwo dotychczas świadomi, a z naszymi publikacjami ich odkrywanie stanie się niezapomnianą przygodą! Na miłośników turystyki w siodle swoją ofertę zaprezentują partnerzy z Łódzkiego Szlaku Konnego, a czas umilać będzie szczególnie lubiana przez dzieci szlakowa maskotka konia! Będzie można zrobić sobie z nią zdjęcie, a także otrzymać małe słodkości lub drobny gadżet.

Odwiedzający stoisko Polskiej Izby Turystyki będą mogli usłyszeć odpowiedź na wiele pytań: jak dobrze zaplanować wakacje? jak sprawdzić biuro z którym zamierzają podróżować? jakie ubezpieczenie wykupić?

Jak co roku nie zabraknie na stoisku ulotki/informatora Łódzkiego Oddziału PIT oraz Vademecum Turysty. W tym roku pojawi się też informacja o nowym filarze zabezpieczeń TFG (Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym) oraz będzie można zapoznać się z ofertami Członków PIT.


Centrum Kształcenia Ustawicznego Samorządu Województwa Łódzkiego w Łodzi

Centrum zaprezentuje prawidłową higienizacje jamy ustnej i zaproponuje masaże prowadzone przez słuchaczy kierunku Technik Masażysta z opiekunem. Zapraszamy również na pomiar ciśnienia, zapytajcie słuchaczy różnych kierunków CKU SWŁ o porady!


Szkoła Policealna Samorządu Województwa Łódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim

Podczas imprezy zaprezentujemy czynności ratunkowe dotyczące resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Nasi uczniowie z kierunku technik masażysta.przedstawią techniki masażu leczniczego i relaksacyjnego. Na stoisku wystawienniczym przedstawiona zostanie szeroka oferta edukacyjna szkoły, zasady naboru do Szkoły Policealnej dla młodzieży i dla dorosłych oraz na Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe. Będzie możliwość konsultacji z nauczycielami pod kątem ukierunkowania przyszłych kandydatów do szkoły, ich świadomego planowania kariery zarodowej i przygotowania się do roli pracownika.


Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii w Łodzi

Odwiedzający nasze stoisko na Mixerze będą mieli możliwość zbadania swojego wydatku energetycznego za pomocą miernika wydatku energetycznego z trenażerem. Zaprezentujemy również zestaw ćwiczeniowy układów świetlnych i dźwiękowych oraz zaplanowaliśmy konkursy z nagrodami np. uruchomienie labiryntu pneumatycznego. Na stoisku odbędzie się pokaz wyładowań elektrycznych w lampie fluorescencyjnej.


Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich (Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego)

Na stoisko Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich(PROW) 2014-2020 będzie podziwiać wyroby rękodzielnicze twórców ludowych z terenu naszego województwa. Przypomni o wspaniałych tradycjach, jakie kwitły kiedyś i nadal są pielęgnowane na obszarach wiejskich naszego regionu. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach bibułkarskich oraz wykonać własnoręcznie ozdoby z bibuły. Zaprezentowane zostaną również wyroby rękodzieła artystycznego, m.in.: biżuteria materiałowa i sznurkowa oraz ręcznie szyte pluszaki, które na pewno przypadną do gustu nie tylko najmłodszym odwiedzającym.Na naszym stoisku będzie można uzyskać wiele informacji na temat działań PROW wdrażanych przez Samorząd Województwa Łódzkiego oraz warunków uzyskania wsparcia na realizację projektów. Ponadto wszyscy odwiedzający stoisko będą mogli otrzymać publikacje i broszury informacyjne na temat PROW 2014-2020.


Łowickie Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego

Na naszym odbędą się prezentacje zawodów, w których kształci Centrum. Przedstawimy możliwości bezpłatnego zdobycia atrakcyjnego zawodu w ciągu maks. 2 lat. Zapraszamy na następujące atrakcje dla uczestników Mixera: masaż karku, zabiegi kosmetyczne (zabiegi parafinowe na dłonie, regulacja brwi, makijaż).


Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Łódzka Kolej Aglomeracyjna zaprasza do swojego eko-punktu, gdzie będzie można między innymi obejrzeć na okularach 3D filmy w technologii VR prezentujące walory przyrodnicze parków krajobrazowych województwa łódzkiego. Na stoisku przeprowadzane będą konkursy, najmłodsi będą mogli budować zamki z piasku, malować kolorowanki i budować z klocków pociągi. Dla nieco starszych przygotowano gry na konsoli. Pracownicy ŁKA będą udzielali informacji na temat rozkładów jazdy pociągów i ofert biletowych.


Łódzki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża

Na stoisku przygotowanym przez Łódzki Oddział Okręgowy PCK będzie możliwość nauczenia się (pod okiem Instruktorów Pierwszej Pomocy PCK) zasad udzielania pierwszej pomocy podczas nagłych zdarzeń oraz możliwość samodzielnego wykonania pamiątkowych przypinek. Dodatkowo będzie prowadzony punkt animacji dla dzieci i młodzieży, a na nim malowanie twarzy. Dla odwiedzających zostaną przeprowadzone konkursy z nagrodami z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa.


Łódzka Organizacja Turystyczna

Łódzka Organizacja Turystyczna planuje prezentację podczas MIXER Regionalnego w ramach akcji Łódzka Jesień Wydarzeń. Będziemy informować i promować wydarzenia realizowane w mieście do końca 2017 roku na czele z festiwalami Light Move Festival, Rubinstein Piano Festival, Festiwalem Designu, Międzynarodowym Festiwalem Komiksu i Gier, koncertami w Atlas Arenie i łódzkiej Wytwórni oraz spektaklami realizowanymi w łódzkich teatrach. Dla odwiedzających przygotowujemy specjalną atrakcje Łódzkie Koło Fortuny, gdzie instytucje i firmy będące członkami ŁOT będą mogły prezentować swoje oferty (w sumie 24), a uczestnicy będą mogli wygrywać nagrody (bilety do łódzkich atrakcji, gadżety, publikacje). Do wygrania ponad 700 nagród! Dodatkowo będziemy prezentować tabletową grę-zabawę TamTu realizowaną przez firmę ACORA EVENTS, członka ŁOT. Oprócz wydarzeń będziemy również pokazywali ciekawe miejsca w Łodzi gdzie zarówno mieszkańcy, jak i turyści będą mogli spędzić wspaniale czas wolny, jak również promować planowane na grudzień 2017 roku otwarcie Centrum Nauki i Techniki w kompleksie EC-1 Miasto Kultury oraz nową lokalizację dla Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi, które przeniesie się z Piotrkowskiej 87 na Piotrkowską 28.


Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi Sp. z o.o.

Przedstawimy  ciekawostki z łódzkiego zoo oraz aktualną ofertę zajęć edukacyjnych na nowy rok szkolny. Zaprezentujemy wizualizację planowanego, nowego obiektu – Orientarium. Przeprowadzimy quizy zoologiczne i warsztaty plastyczne, m.in. układanie mega puzzli zoologicznych


Międzynarodowe Targi Łódzkie Sp. z o.o.

Międzynarodowe Targi Łódzkie to największy w centralnej Polsce organizator imprez wystawienniczych (branżowych targów, wystaw, konferencji o krajowym i międzynarodowym zasięgu). Zapraszamy na stoisko, gdzie do wygrania będą atrakcyjne gadżety, zaproszenia na  nadchodzące imprezy targowe  oraz nagrody niespodzianki. Hasło przewodnie naszej zabawy to Fortuna Kołem się toczy.


Przewozy Regionalne  Sp. z o.o.

Zaprezentujemy pociąg jako ekologiczny środek transportu oraz postaramy się zachęcić mieszkańców do odwiedzenia ciekawych miejsc i wydarzeń w regionie. Odbędą się konkursy o tematyce kolejowej, informacje o ofertach z jakich można skorzystać podróżując z POLREGIO po województwie Łódzkim.


Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie

Dla odwiedzających nasze stoisko podczas Mixera Regionalnego, Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II  w Bełchatowie przygotował niespodziankę - specjalne kupony. Każdy, kto stanie się ich posiadaczem, będzie mógł we wskazanym terminie skorzystać  w Szpitalu z bezpłatnych badań profilaktycznych! Jakich? m.in. służących profilaktyce  raka i marskości wątroby.  Szczegółowe informacje odnośnie oferowanego wachlarza badań oraz terminu ich wykonywania dostępne będą na stoisku Szpitala.


Szpital Wojewódzki im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu

Ratownicy medyczni reprezentujący Szpital Wojewódzki w Sieradzu przeprowadzą edukację w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej m.in. ćwiczenia z użyciem fantomu, nauka oddychania oraz zwrócenie uwagi w zakresie podejmowania decyzji, zachowań i zasad bezpieczeństwa podczas udzielania pomocy przedmedycznej. Celem jest edukacja i zaangażowanie społeczeństwa do aktywnego udziału w podjętych działaniach-pokazach. Ponadto osoby zainteresowane będą mogły zgłosić się w celu pomiaru ciśnienia krwi oraz oznaczenia poziomu glukozy.


Teatr im. S. Jaracza w Łodzi

U nas będziesz mógł dowiedzieć się, jak wyglądały nasze poprzednie sezony artystyczne i zdobyć informacje o  przyszłym sezonie artystycznym.


Teatr Wielki w Łodzi

Jesteśmy największą Instytucją Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego. Specjalizujemy się w przedstawieniach operowych, baletowych, operetkowych, musicalowych i koncertach. Słyniemy z bogatego repertuaru, świetnych wykonawców oraz międzynarodowego festiwalu sztuki baletowej – Łódzkich Spotkań Baletowych.

Mixer Regionalny to doskonała okazja do tego, by uzyskać informacje na temat repertuaru Teatru na bieżący sezon 2017/2018, a także, dowiedzieć się, jakie atrakcje, warsztaty i zabawy edukacyjne czekają na naszych najmłodszych widzów.


Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego Departament Cyfryzacji

Jeżeli interesują Cię bezpłatne warsztaty komputerowe,  jesteś seniorem i nie chcesz być dłużej wykluczony cyfrowo, lubisz podróżować i chciałbyś lepiej poznać regiony wyszehradzkie -przyjdź na stoisko Departamentu Cyfryzacji Urzędu Marszałkowskiego i dowiedz się więcej! Poinformujemy o projektach informatycznych zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego, nauczymy prostej obsługi komputera i Internetu, zaprezentujemy wyjątkowy album fotograficzny.


Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego Departament Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Promocja odbędzie się  poprzez degustację ryb wędzonych z terenu Rybacka Lokalna Grupa Działania (RLGD) w naszym województwie oraz rozpowszechnianie informacji na temat możliwości pozyskiwania środków finansowych przez potencjalnych beneficjentów jedenastu gmin skupionych w RLGD. W promocji wezmą udział przedstawiciele RLGD "Z Ikrą".


Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi

Przy naszym stoisku odbędą  się liczne konkursy o tytułach: "Łódź na starej pocztówce i fotografii" – konkurs w oparciu o zbiory Biblioteki, „Z migawką na Krańcówkę” – konkurs ze znajomości łódzkiej gwary, „Odkryj łódzkie” – zagadki turystyczne o Regionie Łódzkim, „Gwiazdy muzyki i filmu regionu łódzkiego” – zgadywanka muzyczno-filmowa, „Magiczny świat książek” – zgaduj-zgadula dla dzieci. Odbędą się także quizy: o Władysławie Reymoncie i o Józefie Piłsudskim. Będzie można uzyskać informacje o bieżącej ofercie Biblioteki, będą również wydawane karty biblioteczne wraz z kodem bezpłatnego dostępu do książek elektronicznych IBUK LIBRA.


Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi

Zapraszamy na  konkursy, zagadki dla odwiedzających stoisko. Przygotowane zostaną również nagrody dla dzieci.

Oferta WODN zostanie przygotowana pod hasłem: Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi zaprasza także w weekendy!

Tematyka wystawy będzie obejmowała ofertę doskonalenia nauczycieli w zakresie:

-  wypoczynku i turystyki

-  spotkań z ciekawymi ludźmi

-  promowania zdrowego stylu życia

-  czytelnictwa

-  budowania więzi rodzinnych


Wojewódzki Szpital Zespolony im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach

Oferujemy wykonywanie badań pomiaru ciśnienia krwi i poziomu cukru we krwi przez pielęgniarki Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach.

Dostępna będzie również prezentacja dotycząca profilaktyki raka piersi przeprowadzona przez Wolontariuszki Skierniewickiego Stowarzyszenia „Amazonka”.


Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi

Zapraszamy na  wykonywanie oraz ocenę badań spirometrycznych, określających  wydolność oddechową.


Wojewódzki Związek Pszczelarzy

W czasie Mixera Regionalnego planujemy rozmowy z zainteresowanymi na temat roli pszczoły w ekosystemie oraz właściwościach miodu i innych produktów pszczelich:  

- Pszczoła ważnym elementem ekosystemu,

- Prozdrowotne właściwości miodu i innych produktów pszczelich

- Organizacja życia pszczelej rodziny.

Na stoisku będzie można  skorzystać z kojących właściwości ula inhalacyjnego i obserwować pszczoły w specjalnej pokazowej ramce. Będzie można również zakupić miód i inne produkty pszczele oraz produkowane na ich bazie kosmetyki i parafarmaceutyki.


Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi

Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi przedstawi prezentacje multimedialne promujące działania związane z profilaktyką nowotworów oraz udarów mózgu. Przeprowadzona zostanie nauka samobadania piersi , pomiar ciśnienia krwi, pomiar stężenia tlenku węgla,  porady dietetyka, pomiar poziomu tkanki tłuszczowej, porady lekarza onkologa,  dermatoskopowe badanie skóry oraz upowszechnianie zasad Kodeksu Walki z Rakiem.


Wojskowa Komenda Uzupełnień w Łodzi

Prowadzimy ciągły nabór do ochotniczych form służby wojskowej, w tym do: służby przygotowawczej, służby kandydackiej, zawodowej służby wojskowej, służby w jednostkach Obrony Terytorialnej oraz w ramach ćwiczeń wojskowych. Ponadto XVIII  Liceum Ogólnokształcące w Łodzi realizuje program nauczania w klasach o profilu mundurowym, w tym o profilu wojskowym. Szkoła została włączona do pilotażowego programu nauczania Ministra Obrony Narodowej.


Wytwórnia Filmów Oświatowych Sp. z o.o.

Mixer regionalny będzie wspaniałą okazją żeby podejrzeć obecne działania Oświatówki - dowiedzieć się o już istniejących filmach, zapisać dziecko na Warsztaty Edukacji Filmowej a może nawet podjąć z nami współpracę. Oprócz działań czysto informacyjnych na stoisku WFO dzieci będą mogły wziąć udział w WARSZTATACH EDUKACJI FILMOWEJ i stworzyć krótką bajkę za pomocą ANIMACJI POKLATKOWEJ.

Dodatkowo na naszym stoisku odbędzie się KONKURS gdzie będziecie mogli wygrać drobne upominki od Wytwórni Filmów Oświatowych.


Zespół Szkół i Placówek Kwalifikacji Zawodowych w Zgierzu

Zaprezentujemy,  jak odpowiednio wykonać masaż karku. Odbędą się również pokazy wykonania makijażu oraz manicure.


Regiony Partnerskie

W tegorocznej edycji MIXERA Regionalnego spośród regionów partnerskich Województwa Łódzkiego uczestniczą artyści z powiatu lepielskiego k/Witebska (Białoruś). Goście reprezentują miejscowy dom kultury, w którym kultywowane są tradycje rzemiosła ludowego, prezentującego folklor białoruski. Na terenie strefy aktywności regionów można będzie obejrzeć dzieła sztuki użytkowej, inspirowane folklorem przedmioty obrzędowe, zapoznać się z technikami tworzenia wyrobów regionalnych.

Ukrainę, region Huculszczyzny po raz drugi reprezentują twórcy ludowi, rękodzielnicy, którzy wystawią eksponaty sztuki użytkowej, ściśle związane z folklorem ukraińskim, takie jak: garncarstwo (ceramika), wyroby użytkowe (koce, kilimy, narzuty) z wełny, haft oraz zademonstrują sposób wytwarzania niektórych przedmiotów.


Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Na stoisku odbędzie się prezentacja różnych przykładów Odnawialnych Źródeł Energii (energia wiatru, słońca, wody). Uczestnicy będą mogli uczestniczyć w: pokazach, doświadczenia, quizach z zakresu wiedzy na temat ekologii, w konkursach plastycznych, grach i zabawach logicznych, nauce prawidłowej segregacji śmieci. Wszystkie osoby biorące udział w przygotowanych na stoisku zajęciach będą mogły wziąć udział w losowaniu nagród przez „Koła Fortuny”. Ponadto na stoisku pracownicy Funduszu będą udzielać informacji na temat możliwości uzyskania wsparcia finansowego ze środków WFOŚiGW w Łodzi dla osób fizycznych.

stopkaaa