Menu

Mixer Regionalny 2018 odbędzie się w dniach
8-9 września

 

do zobaczenia!

Strefa spotkań Mixera

10.15 – 11.00 – Design thinking – intro – Departament Promocji i Współpracy Zagranicznej  Urząd Marszałkowski  Województwa Łódzkiego

Design thinking pobudza kreatywność, prowokuje do niestandardowego podejścia do wyzwań, kwestionowania faktów i poszukiwania rozwiązań w nieoczywistych obszarach; kładzie nacisk na współpracę, wymianę doświadczeń, dzielenie się wiedzą i czerpania z różnorodnych perspektyw. Wszystko po to, aby projektować rozwiązania spełniające oczekiwania użytkowników – pracowników, klientów, mieszkańców, etc. i systematycznie poprawiać jakość życia w każdym jego wymiarze. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej, zapraszamy na prezentacje


11.00 – 13.00 – Prezentujemy to co najlepsze w ekonomii społecznej (z uroczytymi obchodami 25 lat działalności Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych)

Zapraszamy do udziału  w prezentacji Ekonomii Społecznej naszego regionu. Rozpoczynamy o godzinie 11 występem Stowarzyszenia Edukacyjno- Kulturalnego Impet. Zaprezentują  fragmenty koncertu, którego premiera odbyła się na deskach łęczyckiego Domu Kultury – „Tu Tuwim. Lekcja z Julianem Tuwimem”. Przedstawimy podmioty Ekonomii Społecznej funkcjonujące w naszym regionie.

Fundacja  Art of Breaking opowie o swojej działalności. Wyjątkowi ludzie, którzy tu pracują pokażą, że taniec jest doskonałą formą treningu, nie tylko dla ciała ale i dla ducha, a marzenia są możliwe do spełnienia. Będzie oczywiście pokaz tańca.

Madox design przedstawi kolekcję odzieży własnej marki. Niebanalne kolekcje produkowane są w całości w Polsce, wykonane z wysokiej jakości tkanin ubrania cechuje niepowtarzalny design, to doceniają  zadowoleni i wierni marce klienci.

Fiero pizza (spółdzielnia socjalna) – zdobyła uznanie wielu zadowolonych klientów, opowiedzą jak łączyć ekonomię z działalnością społeczną. Na miejscu pokaz ich możliwości kulinarnych- oczywiście połączony z degustacją.

Oficjalne otwarcie Targów ekonomii Społecznej uświetni kolejny występ Impetu, po nim panel dyskusyjny „Ekonomia Społeczna w Województwie Łódzkim”. Wśród  zaproszonych gości przedstawiciele instytucji na co dzień związanych z ekonomią społeczną.

Częścią kulminacyjną  będą obchody 25 lat działalności Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych, w ich ramach wystąpienie dotyczące psychiatrii środowiskowej i prezentacja filmu promocyjnego dotyczącego działalności TPN.

Szczegółowy program bloku poświęconego ekonomii społecznej przedstawia się następująco: 

11.10 – 11.20 Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne Impet. Występ muzyczny.

11.20 – 12.00 Prezentacja podmiotów ekonomii społecznej – Fiero, Fundacja Art of Breaking Fundacja MADox  - w trakcie prezentacji zapraszamy na pokazy  - przygotowania pizzy, taneczny oraz strojów projektanta).

12.00 – 12.10 Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne Impet. Występ muzyczny.

12.10 – 12.25 Oficjalne otwarcie Targów Ekonomii Społecznej

12.25 – 13.00 Panel dyskusyjny – „Ekonomia Społeczna w Województwie Łódzkim”.


13.00 – 14.00 Obchody 25 lat działalności Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych


14.00 – 14.30 Łódzkie ma pomysł na zdrowie – profilaktyka – Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi oraz Szpital Wojewódzki im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu

Zapraszamy do udziału w projekcie „Łódzkie ma pomysł na zdrowie”, który realizowany jest przez Województwo Łódzkie i dotyczy przede wszystkim edukacji zdrowotnej, promocji zdrowia, profilaktyki chorób i aktywności fizycznej.

W trakcie półgodzinnej prezentacji dwie placówki medyczne tj. Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi oraz Szpital Wojewódzki im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu pokażą jak samodzielnie badać piersi oraz jak udzielać pierwszej pomocy. 


14.30 – 15.00 – Zagraj z nami w Fotogry

Jak grać w Fotogry Przyrodnicze Województwa Łódzkiego? Zapraszamy do zabawy z naturą Łódzkiego. Jest to projekt realizowany przez Województwo Łódzkie wspólnie z Zespołem parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Dzięki udziałowi w zabawie jeszcze tego lata i tej jesieni będziecie mogli poznać najpiękniejsze i najciekawsze przyrodniczo miejsca w regionie łódzkim.


15.00 – 16.30 Rysuj z nami architektami – studenci architektury uczą rysować

Jesteś miłośnikiem rysunku odręcznego? A może zawsze chciałeś nauczyć się rysować, ale nie miałeś odwagi? Zapraszamy na szybki kurs rysunku pod okiem członków Koła Naukowego Studentów Architektury "IX PIĘTRO" oraz jego opiekunów. Kurs kierowany jest zarówno do dzieci i młodzieży jak i osób dorosłych. Rysowanie to wielka przyjemność, a my chcemy Ci to udowodnić i podzielić się własnym doświadczeniem.

kolo kolorwidokwpc DSC 71154

 

Warsztaty skierowane do wszystkich chętnych. Liczba miejsc do udziału w warsztatach jest ograniczona  - istnieje możliwość rezerwacji miejsca na warsztatach  – osobiście od godziny 14.00 przy Strefie Spotkań MIXERA, dla pozostałych osób w miarę wolnych miejsc.

15.00 – 15.45 – Rysuj z nami architektami - studenci architektury uczą rysować  – grupa I

15.45 – 16.30 – Rysuj z nami architektami  - studenci architektury uczą rysować – grupa II


16.30 – 18.00 – Łódzkie w sieci (spotkanie z blogerami z województwa oraz Łódzkie okiem naszej kamery).

Pokażemy  w jaki sposób Województwo Łódzkie promuje się w Internecie, wspomagać nas będą blogerzy z regionu Mr Scott i blog podróżniczy Ready For Boarding. Jeśli chcecie dowiedzieć się co przygotowuje Łukasz z Łodzkie HiStory czy Małgosia z „Mamy to w Łódzkiem”, zapraszamy do odwiedzenia Strefy Spotkań Mixera w o godzinie 16.30. 

Hi story logo


18.00 – 18.30 – Narodowe Czytanie 2017

Łódzki Dom Kultury przystąpił do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania 2017, które odbędzie się 02 września 2017r., o godz. 18 w Hali Namiotowej na rogu ul. Piotrkowskiej i ul. Zamenhofa. Fragmenty Wesela Stanisława Wyspiańskiego zaprezentuje grupa teatralna z ŁDK "Peron 323" pod kierownictwem Pani Barbary Bortkiewicz. 

stopkaaa